Sıkça Sorulan Sorular

-Bu site de neyin nesi? İnceleme yazdığınız filmleri indiremiyorum. Kitapların, müziklerin indirme bağlantıları yok. Linkler nerede?

Sitede illegal herhangi bir içerik indiremezsiniz. Dolayısıyla film, müzik ya da kitap indirmek istiyorsanız yanlış adrestesiniz. Burada söz konusu eserler hakkında sadece incelemeleri bulabilirsiniz.


-Yeni yazılardan nasıl haberdar olabiliriz?

Sitemiz Chrome, Firefox, Opera ve Safari gibi popüler tarayıcılarda (mobil cihazlar dahil olmak üzere) eğer siteye izin verirseniz yazılar yayına girer girmez bildirim göndermektedir.


-Bazı başlıklarda OST diye bir şey geçiyor. Nedir o?

OST=Original Soundtrack. Film müzikleri ecnebi platformlarda böyle geçer.


-Facebook’ta, Twitter’da sizi takip edebiliyor muyuz?

Evet. Sitemizin Facebook sayfası, “bu” adreste, Twitter adresi de burada ikamet etmekte.


-Telefondan siteye girebiliyor muyuz?

Evet girebilirsiniz. Sitemizin mobil aygıtlara (iOS, Android işletim sistemini kullanan cihazlara) özel, mobil bir tasarımı var.


-X filmiyle ilgili yazınız adeta filmin özeti olmuş. Böyle inceleme mi olur?

Siz filmi izlemiş olabilirsiniz ama filmin DVD’sini ya da Bluray Disc’ini almak isteyen ve filmi izlememiş olanlar da film hakkında fikir edinebilmek için yazıları okuma ihtiyacı duyabilirler. Lütfen bu ihtimali de düşünün.


-…. diye bir film var. Onun hakkında hiçbir şey yazmamışsınız. Hayal kırıklığına uğradım.

Elimizden geldiğince arşivi zenginleştirmeye çalışıyoruz. Eğer siz bir katkıda bulunmak istiyorsanız lütfen iletişime geçmekten çekinmeyiniz.


-Ben de yazmak istiyorum. Nasıl olur?

Güzel olur. Siteye kaydolup bir yazı yazarsınız. Biz de incelemeyi uygun görürsek yayınlayıp üyelik statünüzü “Yazar” olarak değiştiririz.


-Yazdığım yorumlar yayınlanmıyor. Nerede hata yapıyorum?

Eğer hakaret içeren (özellikle küfür) bir yorum yazmışsanız kara listeye girmişsinizdir. Siteye kayıt olarak bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.


-Spoiler nedir?

Seyir zevkinizi altüst edecek “abla, katil uşakmış” gibi ifadelere spoiler denir. Bu uyarının yapıldığı yazılar, filmi izlemeyenlere uygun olmayabilir.


-Yazılardan herhangi birini Twitter ya da başka bir sosyal mecrada paylaşmak istiyorum. Mümkün mü?

Evet mümkün. Yazıların altında bu gibi durumlar için eklenen butonları görebilirsiniz.


-İncelemesi yazılan bazı filmlerin kategorisi eksik ya da yanlış. Neden dikkat etmiyorsunuz?

İncelemerde, filmlerin kategorilerini kafamıza göre eklemiyoruz. O konudaki referansımız IMDb. Onun haricinde hata yapıldığını düşündüğünüz yazılar için yazıya yorum yazabilir ya da “İletişim” sayfasıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.


-Bazı incelemelerde görüntelenmeyen öğeler var. Nedir onlar?

Bazı incelemelerde harici sitelerden embed edilen bazı uygulamalar var. Bu uygulamaların bir kısmı Adobe Flash teknolojisini kullanıyor olabilir. Tarayıcınızın bu tür özelliklerini desteklediğinden emin olunuz.


-Filmleri izliyor musunuz yoksa özetleri okuyup da mı yazıyorsunuz?

Yazılan bütün incelemeler bir nevi seyir notlarıdır. Zira özet okuyup inceleme yazacak olsaydık şu anda sitede 10.000’lerce yazı görürdünüz.


-Siteye nasıl üye olabilirim?

Sizi şöyle alalım.


-Bazı filmler, kitaplar, albümler hakkında olumsuz şeyler yazmışsınız ama ben onları çok sevmiştim ama. 🙁

Yorum yazınız. Fikirlerinizi bizimle paylaşınız. Burada yazılan her yazı taraflıdır. Eğer isterseniz kendi incelemenizi yazınız. Yayınlamak da bizim boynumuzun borcu olsun.


-Bir kaç tane film izlemiştik geçen arkadaşlarla çok güzeldi, onlar hakkında da yazacak mısınız bir şeyler?

Yeter ki siz isteyin. 🙂


-Sitenin tasarımını biraz daha renkli yapabilir misiniz? Böyle çok ciddi duruyor…

Her zaman daha iyi tasarım arayışındayız. Site yayına geçti geçeli irili ufaklı birçok değişiklik yapıldı sitede. Bu konudaki fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz.


-İnceleme yazıp gönderirsek para verecek misiniz?

Sitedeki hiçbir yazar incelemelerini para karşılığı yazmıyor. Burası gönüllü yazarlık anlayışıyla işleyen bir site ama maalesef bu soru çok sık soruluyor. Belki de yazılarımızı belli bir disiplin ile yazdığımızdan, yazıları belli bir ücret karşılığı yazdırdığımız izlenimi uyandırıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close