Orkestra Çukuru

Yeni Bir Heyecan: Everblaze

Experimental Rock/ Alternative Metal tarzında müzik yapan ve Mert Dinçer, Sarper Hanef, Bilgin Aslan Kospak, Bugay Kökdemir ve Ata Çetin tarafından oluşan grup. 2015’te “Everburning Remembrance” albümünü çıkarttı.

Bu grup nereden çıktı diyebilirsiniz. Ben de beni twitterdan takip edene kadar bilmiyordum. Takip ettikten sonra bir merak aldı beni “kim bunlar?”. Hemen albümlerini bulup dinledim. Yeni ve farklı bir şeyler arayanlar için çok iyi bir seçenek. İlk izlenim olarak söyleyeceğim şeyler dolgun gitar riffleri ve baterinin çekiciliğiydi.

Genel değerlendirmeye geçersek bahsettiğim gibi çekici riffler ve bateri gerçekten etkileyiciydi. Ama kendi açımdan bunların yanında baskın bir bass gitar olsaydı tadından yenmezdi. Albümü baştan dinlemeye başladığımda dolgun rifflerin karşısında onu karşılayacak bir vokal olmadığını düşünmüştüm lakin albümün geriye kalanını dinlediğimde yanıldığımı gördüm. Bunlara ek olarak böyle güzel bir şekilde çalan insanlardan iyi sololar beklerdim, kötü soloları var demiyorum ama ne kadar iyi olsalar da bir şey eksik. Şarkılarımızda solo çalmıyoruz tarzımız böyle diyebilirler sonuçta onların müziği ama çalsalar muazzam olurdu.

Sizi hiç ilgilendirmeyen favori şarkılarım bölümü yok, üzgünüm. 5 tane şarkı var zaten oturup dinleyin bir şey kaçırmazsınız.

Bu linklerden sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz

http://twitter.com/Evbofficial

http://facebook.com/EverblazeBand

 

Daha Fazla

Gökay Güneri

Müzik hakkında bir şeyler bildiğini zanneden meczup kişilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buna da bakın!

Close
Close
Close