Orkestra Çukuru

Ruhunuzun Karanlık Tarafına Dokunan Albüm: Atoma

atoma Bu albüm Dark Tranquility’nin 11. stüdyo albümüdür. Bilmeyenler için kısa bir özet geçmek gerekirse melodik death metal türünde müzik yapan bu grubumuz 1989’da kurulmuş ve ilk albümünü 1993 yılında çıkarmıştır. En bilindik şarkılarından Lethe büyük ilgi görmüştür.

Son albümlerinden bahsedecek olursak başlıkta belirttiğim gibi ruhunuzun karanlık tarafına dokunan bir tarafı var. Gitar ve klavye melodisini birleştirip sizi içi dünyanıza döndüren bir albüm. Bir yanıyla isyan eden ama bir yanıyla romantik tarafını gösteren bunu yaparken sertliğini kaybetmeyen bir yapıya sahip. Dinlediğinizde melankolik bir havaya sokması ama aynı zamanda her şeyi fark etmenizi sağlayıp savaşma gücü veren zıtlıkları içeren karışık bir dünya.

Albümü çıktığından beri her gün dinliyorum. Bu grubun hoşuma giden ve bu albümde de vazgeçmedikleri özellikleri şarkılarındaki detay melodiler. Biraz dikkatli dinlediğiniz zaman fark ettiğiniz ve hoşunuza giden küçük nüanslar gününüzü farklı geçirmenize bile neden olabilir.

Önceki yazımda olduğu gibi sizi hiç ilgilendirmeyen albümdeki favori şarkılarımı paylaşacağım; Force of Hand, Neutrality, Faithless by Default, Clearing Skies, Our Proof of Life.

Daha Fazla

Gökay Güneri

Müzik hakkında bir şeyler bildiğini zanneden meczup kişilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buna da bakın!

Close
Close
Close