Hakkında

Gözlerimizi kapattık.
Beşeriyetin eline mum dikip
süt dişlerini, tek dişi kalmış canavara geçirmiş birkaç çocuk;
toplandık.
Atarimiz için uygun kanalı arıyoruz.
Boyalarımız, fırçalarımız, kalemlerimiz, tarama uçlarımız; tastamamız.

Birkaç pis kedi, orkestramızı kurduk.
Maddi ve manevi bayramlarımızdan arta kalan zamanlarda
üstümüze zimmetli trompetlerimizle
neşenin ve tabiatın tozunu alıyoruz.
“Ev” bildiklerinizin yörüngesinde nakaratlaşıyoruz:

“Kilitli kapılar açılsın lütfen!”

 

Merhabalar sevgili ziyaretçi! İlk olarak buralara kadar gelip varlığınla bizi mutlu ettiğin için sana bir teşekkürü borç biliriz. 14 Ocak 2011’de Murat Gökoğlu‘nun XvidBox ismi ile başlattığı ve sürekli büyüyen ailesi ile film-dizi menşeili sohbet arzumuzun aldığı farklı bir formun son durağındayız, son durağındasınız. En azından şimdilik. 1 Aralık 2016 itibariyle türlü konularda atıp tuttuğumuz, aslında gerçekçi olmak gerekirse monitörlerle sohbet ettiğimiz ve monitörün karşısındakinin, yani senin, bizi görüp duyduğunu umduğumuz yeni bir platforma adım attık.

Peki neden “Kafa İzni“?

Ellerimizde büyüyen bu projenin içerik yelpazesini genişletmeyi kafamıza koyduğumuz günden bu yana pek sevdiğimiz ve takdir edersiniz ki bizim için çok büyük bir anlam ifade eden XvidBox ismine de veda edeceğimiz içimize doğmuştu. Yeni içerik dünyasının beraberinde getireceği bu yeni ismin ne olacağını düşünürken de aradığımız en önemli kriter, bu ismin bizden bir şeyler barındırmasıydı şüphesiz.

Dönüp baktığımızda bu site, içerik üreten herkesin kafasını dağıtmak için geldiği bir yeşil alan gibi görünüyordu. Belli bir alana yoğunlaşmadığımız gibi bunu belli kalıplar içinde de yapmamaya çalışıyorduk. Eh bu sitenin herhangi bir maddi getirisi olmadığını ya da daha doğrusu bizlerin bu siteden herhangi bir ekonomik beklentisinin olmadığını da eklersek bu denkleme, bu noktaya nasıl geldiğimizi anlamak güç olmasa gerek.

Ezcümle, biz bir grup ücretsiz izne çıkmış kafayız demek yanlış olmaz. Şimdiden keyifli vakitler diliyoruz!

Berhat Erman

Close
Close