Genel

Uluslararası Engelsiz Film Festivali

Engelsiz Film FestivaliBu yıl ilk kez düzenlenen ve ekşi sözlük‘ün de sponsorları arasında bulunduğu uluslararası engelsiz film festivali katılımlarınızı bekliyor. Engelli bireylerin yaşama katılımlarını, hayata bakışlarını, yaşamın içinde aktif bir rol alarak üretici bir düzeye erişmelerini sinema yoluyla gerçekleştirmeyi ve yine engelli bireylerin sinemaya yönelmelerini, onları bu anlamda cesaretlendirmeyi ilke edinen festival 21-27 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festival süresince Hindistan ve rusya’dan ödüllü 57 kısa film sinema izleyicisiyle buluşacak. Bunların yanı sıra usta yönetmenlerin ödüllü uzun metrajlı filmleri ve festivale başvuran sinemaseverlerin kısa filmleri sergilenecek.

Festival bünyesinde bir de “herkes için eşit yaşam koşulları, eşit saygı ve adalet” temalı kısa film ve senaryo yarışması düzenlenecek. eğer bu konsepte uygun olduğunu düşündüğünüz bir filminiz varsa 7 mayıs tarihine kadar: festival@engelsizfilm.com adresinden veya 212 251 57 01 numaralı telefondan sorularınızı sorabilir, web sitesinde yazan adresten organizasyon ekibine ulaştırabilirsiniz.

[flv]http://engelsizfilm.com/vroom/s1/videos/2.flv[/flv]

Festivalin en önemli özeliklerinden biri de festival kapsamında görme ve işitme engelli sinema izleyicileri için uzun metrajlı sinema filmleri festival ekibi tarafından betimlenerek, ünlü seslendirme sanatçılarının dublajlarıyla altyazılı bir şekilde gösterime sunulacak olması.

Ayrıca festivalde ekşi sözlük yazarlarına yönelik olarak film gösterimleri ve ekşi sinema oluşumu ve festival ekibinin birlikte düzenlediği engelli gençlere yönelik `”uluslararası engelsiz film festivali ekşi sözlük kısa film atölyesi` çalışması da gerçekleştirilecek.

Festival hakkında ayrıntılı bilgi almak ve sosyal medya üzerinden takip etmek için:

http://engelsizfilm.com/en/

http://www.facebook.com/pages/Uluslararas%C4%B1-Engelsiz-Film-Festivali/170919526291863

http://twitter.com/engelsizfilm

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close