Genel

Tablo Gibi Bir Film: Loving Vincent

Gogh’un gizemli ölümü üzerine Loving Vincent adıyla benzerlerinden oldukça farklı bir film vizyona 17.05.2017 tarihinde girecek. Onu farklı kılan şey ise filmin tamamen tablolardan oluşuyor olması. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. 🙂 Bir filmin her saniyesinde ortalama 24 kare olduğu düşünülünce (ki bu filmde takdir edersiniz ki saniyede geçen kare sayısı daha düşük olacaktır) ortaya nasıl meşakatli bir iş olduğu konusunda daha iyi bir fikir yürütebilirsiniz.

Oluşturulan karakter ve mekanların Gogh tablolarından alındığı film için 8 yıl boyunca 860 ressam, 1026 tane tablo hazırlamış. Eğer Loving Gogh, geleneksel film yapımı gibi hazırlanan bir film olsaydı, bu kadar tablo ancak 43 saniye sürecekti. Benim merak ettiğim mevzulardan birisi de bu açıkçası. “The world’s first fully painted animation feature.” mottosuyla gösterime girecek filmi izleyip bir ilke şahitlik etmek istiyorsanız 17 Mayıs 2017 tarihini bir kenara not alın derim. O zaman sizi filmin fragmanıyla baş başa bırakıyorum. İyi seyirler.

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buna da bakın!

Close
Close
Close