GenelOrkestra Çukuru

Neşet Ertaş’ın Kendi El Yazısından Özgeçmişi

5 sene önce bugün, 25 Eylül 2012’de Anadolu’nun bağrından kopan en büyük sanatçılardan birisi olan Neşet Ertaş aramızdan ayrıldı. Milyonlarca insanın duygularına tercüman olup, sevdalıların gözyaşlarının isim babası olan büyük usta Neşet Ertaş’ın ne kadar mütevazı olduğunu televizyonlardan izleyecek, radyolardan dinleyecek kadar şanslı değildim ama şarkılarındaki derinliği tanıdığım günden beri eserlerinin sevdalısıyım desem yalan olmaz.

Twitter’da dolanırken kendisiyle ilgili müthiş bir şeye denk gelince burayı takip edenlerle de paylaşmak istedim. 1976 yılında kaleme aldığı özgeçmişi, Ertaş’ın hayranları için müthiş bir hediye babında arşivimizde yer bulsun.

 

Neşet Ertaş'ın Kendi Elyazısıyla Özgeçmişi
Neşet Ertaş’ın Kendi El Yazısıyla Özgeçmişi

Böylesine kıymetli bir mirası bizimle paylaştıkları için Twitter kullanıcılarından Resimli Hafıza hesabı yöneticilerine teşekkür ederiz. Sevenlerine bir şarkı eklemeden yazıyı bitirmek gibi bir terbiyesizlik yapmayacağız tabii ki.

Saygı ve sevgilerimle.

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close