Genel

MBase2 – Film Arşiv Programı

Uzun zamandır gerçekten işe yarayan bir arşiv programı arıyordum. Beni angaryayla yormayacak, gerekenleri kendisi halleden bir program. Sonunda bulabildim. Programın adı, MBase2. Program, arşivinizi tutabiliyor, istek listenizi hazırlayabiliyor, arkadaşlarınıza verdiğiniz DVD’lerinizin de kayıtlarını tarihleriyle birlikte tutabiliyor. Programın işleyişi kısacası şöyle; arşive ekleyeceğiniz filmin adını IMDb’den kontrol ediyor ve size (bulunan tek sonuçsa zaten direk ekliyor) bulunan sonuçlardan bir seçim yapmanızı istiyor. Program IMDb’den bilgileri almakla yetmiyor, posterleri, aktör bilgilerini, raitingi, yayınlanış tarihi, aktörün filmin çekildiğinde kaç yaşında olduğuna dair ayrıntılı bilgilerle hem görsel hem de metin tabanlı verilerle donatıyor. Programın arayüzü de gayet iyi. Fikriniz olması açısından size birkaç ekran görüntüsü vereyim.

Yapımcı: Quadware

Web Sitesi: www.quadware.com

Download

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

3 Yorum

  1. ben programı pek kullanamadım. ismi yazınca sadece filmin hikayesini anlatıyor resimler ve bilgiler çıkmadı biraz ayrıntı verebilirseniz sevinirim..

  2. @Recep
    Programı açınca üstteki menüde “Management” butonuna tıklayıp soldaki menüden “Add New Movie”e tıklayınca ekleyeceğiniz yeni filme ilişkin doldurulacak alanlar geliyor. Sizin yapmanız gereken tek şey, “Title” yazan metin kutusuna filmin adını yazıp hemen sağındaki dünya ikonuna tıklayıp programın, filmin bilgilerini IMDb’den almasını beklemeniz olacak. Her filmin kaydı posteriyle falan ortalama 30-40sn sürüyor. Bu süreden sonra da sağ alt tarafta pasif olan “Add Movie” aktifleşiyor. Add Movie deyince de filmi arşivinize eklemiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close