Genel

Kurtlar Vadisi Filistin Sömürüsü

Kurtlar Vadisi’ni “Pusu” olmadan önce yıllarca izleyen eski, sadık bir takipçisiyken bu durumu rant peşinde ve paraya doyumsuz Şaşmaz Brothers’ın projeyi göz göre rezil etmelerine katlanamadığım izlemeyi uzun zamandır bırakmış bulunmaktayım. Gelecek hafta vizyona girecek filmlere göz atarken başlığı görünce hakkında iki satır yazmak istedim. Osman Sınav ve Soner Yalçın işbirliğiyle belli bir çizgisi olan dizi günümüzde duygu ve inanç sömürüsünü ötesine gidememekte. Tabii onlar da haklı. Bu zamanda para eden ne yazık ki onlar…

Haftaya (28 Ocak 2011’de) vizyona girecek olan Kurtlar Vadisi: Filistin, yine olabildiğinde orjinal ve benzersiz bir konu üzerinde yoğunlaşmış durumda. Esrarengiz bir gemi bilinmeyen bir ülkeye yardım götürür ve azılı düşmanlarca engellenmeye çalışır. Tabii bu duruma seyirci kalamayacak olan, dünyamızın modern kurtarıcılar Polat Alemdar ve tayfası duruma müdahale etmek zorundu kalırlar.

Hiçbir Allah’ın kulu bana “yok işte yaşanan dramı dünyaya göstermek istiyorlar” palavralarından falan bahsetmesin. Ne zaman ki milyon dolar kazanılan o projelerden dişe dokunur bir yardım Filistin’e gönderilirse, geldikleri yerde belli bir nufuza sahip bir şeyhin torunları olan bu adamların yaptıkalarına kıymet vermeye başlarım.

Gerçi bunları da “Süleyman Çakır” öldüğünde helva dağıtılan bir memlekette yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama yine de düşündüklerimi paylaşmak istedim.

[flv]http://www.kurtlarvadisifilistin.com/tr.flv[/flv]

Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buna da bakın!

Close
Close
Close