Genel

Koro Choir

Koro Choir
Koro Choir

“Kimi yerler vardır birkaç yüzyıl bir arada yaşanır. Kimi yerler vardır, zaman şehir kapısında asılı kalmıştır. Kimi yerlerde göğe açılan eller birleşir. Kimi yerlerde, güler yüzler bayram şekeri niyetine dağıtılır. Hatay, kültürüyle, insanlarıyla, barışı ve hoşgörüyü arayanlara, mistik antik kent Antakya’yı gösteriyor.”

Mardin doğumlu genç yönetmen Ahmet Bikiç’in yaklaşık iki yıldır üzerinde çalıştığı Koro Belgeseli, farklı din, mezhep ve kültürlere sahip insanların, Hatay’da kurulan bir koroda bir araya gelip şarkı söylemelerini anlatıyor. Koro da, öğretmen, öğrenci, manifaturacı, imam, papaz gibi farklı meslek gruplarından insanlar yer alıyor. Bir imam Hıristiyan ilahisini söylerken, Hıristiyan bir din adamı ise bir Müslüman ilahisini söyleyebiliyor Koro tüm dünyaya evrensel bir mesaj veriyor. Kardeşlik ve hoşgörü… Belgesel, tüm bu mesajları insanların doğal hayatları içerinde vermeye çalışılıyor.

11 Nisan Topkapı Sarayı Aya İrini’de galası yapılacak olan Koro belgeselinin ardından Antakya Medeniyetler Korosu Konseri verilecektir.

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buna da bakın!

Close
Close
Close