Genel

Kağıt

Anlatımını abartılı bulduğumdan mıdır nedir bilmiyorum, (Çiçek Abbas hariç tabii 🙂  ) Sinan Çetin filmlerine pek sıcak bakamam. Ama itiraf etmeliyim ki bundan yaklaşık 1-1,5 ay önce Facebook’ta paylaşılan bir kesitini izlediğimde ilk defa bir Türk filmi için ciddi ciddi sabırsızlandığımı farkettim. Kağıt, brokratik saçmalıkları, insan hayatını kolaylaştıracağı yerde zorlaştıran hiyerarşik düzensizlikler zincirini anlatan bir film. Sinan Çetin ilk başta “komedi filmi çekeceğim” diye “Kamera!” demiş ama sonrasında gülünecek değil ağlanacak halimizin daha basması üzerine filmin tarzı bir hayli kaymış. Filmde Öner Erkan, Ayşen Gruda, Zeynep Beşerler ile Asuman Dabak gibi tecrübeli oyuncular yeralmakta. Film, bu hafta itibariyle vizyone girecek. İlgililere bu vesileyle bildirmiş olalım.

Babası Mehdi Bey, Emrah’ın eczacı olacağına inanıyordur. Arkadaşları ve annesi Şahane Hanım’ın da desteğiyle para bulan Emrah’ın karşısına bürokrasinin çarkları çıkar. Hayalleriyle Emrah arasında, sansür kurulu başkanı Müzeyyen Hanım’dan alacağı son bir imza kalmıştır. Ama bu kolay olmayacaktır. Resmi otoritenin karşısına dikilen Emrah’ı hiç de hoş olmayan gelişmeler beklemektedir.

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close