Genel

İncir Reçeli ve Fragman Aşkı

Adından dahi haberdar olmadığım bir film olan İncir Çekirdeği, Şubat 2011’de vizyona girmiş. Mümkün mertebe yeni çıkan filmleri takip etmeye çalışan “ben” için kayıp bir değer olarak bir blog’da fragmanını görünce bu film kötü olamaz düsturuyla filmden haberdar olmayanlar için de kayıtlara geçsin istedim. Filmin konusu ise son zamanlarda Türk sinemasın bir hayli iyi prim yapan ikili ilişkiler üzerine kurulu. Ama yavan bir film gibi de durmuyor açıkçası. Bu vesileyle filmi izlenecekler listeme ekledim. Filmin konusu ise basın bültenlerinden şu şekilde geçiyor:

[quote]Televizyon kanallarına skeç yazarak geçimini sağlayan Metin’in en büyük hayali, yazdığı senaryolardan birinin filme çekilmesidir ancak senaryoları yapımcılar tarafından sürekli geri çevrilen Metin, yine umudunun kırıldığı bir akşam gittiği barda Duygu ile karşılaşır. Metin ayakta duramayacak kadar sarhoş olan bu kıza evini açar, ertesi sabah uyandığında kısacık bir not bırakan Duygu çoktan gitmiştir.

Günler sonra aynı barda tekrar karşılaşırlar. Duygu yine Metin’e misafir olur. Bu günden sonra Duygu sık sık Metin’de kalır. Metin adından başka hakkında hiçbir şey bilmediği bu kıza aşık olmuştur. Duygu istediği zaman gelip Metin’de kalmakta, çoğu zaman da haber bile vermeden sadece notlar bırakarak ortadan kaybolmaktadır. Metin telefon numarasını bile bilmediği Duygu’nun hayatındaki sırrı merak eder ve bir gün onu takip eder. Bu takibin sonunda öğrendikleri, “ölümsüz” bir metropol aşkının ve dünyayı değiştirme çabasının başlangıcı olacaktır.[/quote]

Bu tarzdan hoşlananlar için iyi bir film olabilir. Sözünü ettiğim fragmanı da aşağıya ekliyorum. İyi seyirler.

[flv]http://www.fileden.com/files/2009/8/13/2542578/incirreceli.flv[/flv]

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close