Genel

House'un Son Sezonunun Yayınlandığı Doğrulandı

House, Mayıs’ta sona eriyor. FOX 8 Şubat Çarşamba günü dizinin yıldızı Hugh Laurie ve yapımcıları David Shore ve Katie Jacobs tarafından yapılan açıklamayı yayınladı. Açıklamada House’un 8. sezonunun son sezon olduğu doğrulandı.

Dizi sezona geç başlamasına rağmen reytinglerini (EW.com’a gore House ortalama 9.8 milyon izleyiciye ve 8. sezonda 3.9 izlenme oranına sahip) korumayı başarsa da, uzun bir süredir dizinin sonlanmasıyla ilgili dedikodular gündemdeydi.

Dizinin yıldızlarından Lisa Edelstein’in House’dan 7. sezonun sonunda ayrılması ve House yıldızlarının birbirinden farklı açıklamaları haberlerde sürekli dizinin sona ereceği ihtimalini görmemize neden oldu. Son olarak, Ocak ayında düzenlenenTelevizyon Eleştirmenleri Derneği’nin basın toplantısında, FOX başkanı Kevin Reilly House konusunda henüz bir karar alınmadığını açıklamıştı: “Sanırım bir karar vermekten kaçınıyorum” demişti Reilly gazatecilere.

Ancak artık bir karara varıldı. House’un son bölümü Mayıs ayında yayınlanacak.

Laurie, Shore ve Jacobs’ın yaptığı açıklama:

Uzun süren görüşmelerin ardından, House M.D.’nin yapımcıları dizinin bu sezonunun son sezon olacağına karar verdiler. Bu yıl Nisan ayında dizinin 177 bölümü tamamlanmış olacak ki bu sayı 2004 yılında beklenen bölüm sayısından 175 bölüm daha fazla.

Diziyi bitirme kararı zor bir karardı. Çünkü bu kararla hem son sekiz yılda kurulan yüzlerce yakın dostluk riske atılmış oldu hem de dizi, içinde yer alan herkes için büyük bir gurur kaynağıydı.

House en başından beri etik ve duygularla, mantık ve gerçekle ilgili sonsuz sorunun incelendiği ve eninde sonunda cevaplandığı tutarlı ve tatmin edici bir dünya yaratmak istedi. Bu hayali gibi görünse de, değil. House dünyanın her tarafından sayısız kişinin ilgisini çekti ve güzellikten veya silah oyunlarından daha fazlasına dayanan bir televizyon dizisine duyulan büyük bir özlem olduğunu gösterdi.

Ama artık dizi bitiyor. Yapımcılar her zaman House’u anlaşılmaz bir varlık gibi hayal ettiler; O asla partiden son ayrılan olmamalı. Havada hala umut ve gizem varken, müzik bitmeden ayrılmak ne kadar iyidir bilmiyoruz.

Yapımcılar House’u ortaya çıkarmak için enerjilerini ve yeteneklerini adayan yüzlerce oyuncu ve teknik elemana duydukları minnettarlığı asla yeterince gösteremezler.

House’un yapımcıları ayrıca diziyi sabırla, hayal gücüyle ve iyi bir zevkle destekleyen Fox’a ve Universal Television’a da teşekkürlerini sunar. Kötü rakip stüdyosu House’un uzak durmayı başardığı birçok klişeden biridir ve bunun için oyuncular ve bütün ekip müteşekkirdir.

Son olarak, izleyiciler: kimileri geldi, kimileri gitti. Bu her dizinin yayın hayatında beklenebilecek bir şey. Ancak son sekiz senede House yapımcıları zeki, zevk sahibi, insancıl ve düşünceli (ve tabi ki sayısız) izleyicinin gösterdiği böylesine yakın bir ilginin öznesi olmaktan onur duymaktadırlar.

Dizinin aleyhinde konuşanlar bile izleyicileri her zaman (kendilerince) övdüler. Diziyi yaratmak ancak 177 saatte ortaya çıkarılacak kadar fazla, farklı konular hakkında yapılan canlı ve tutkulu bir tartışma gibiydi. Seyircilerimizin kendilerini adadıklarını ve cömertliğini görmek olağanüstüydü.

Sonuçta, House’daki herkes birbirine ve seyirciye gözleri yaşlı bir şekilde ve son sekiz yıl boyunca içinde oldukları büyük maceraya duydukları derin bir minnettarlık hissiyle veda edecekler. Eğer dizi herhangi bir yerde, herhangi biriyle bir anı olarak yaşamaya devam ederse, bu bizim her zaman gurur duyacağımız değerli bir iş olarak kalacaktır.

Herkes yalan söyler.*

Kevin Reilly’nin açıklaması:

Şu an için üzüntü duysak, boğazımız düğümlense de; HughDavid ve Katie’nin verdiği karara saygı duyuyoruz. Her zaman Hugh Laurie tarafından inanılmaz bir şekilde canlandırılan gerçek ve orijinal sadece bir tane Dr. House olacaktır.

House’un sona ereceğiyle ilgili yapılan açıklamaya şaşırdınız mı? House’un sonlanacağını bekliyor muydunuz? Dizi sizce nasıl bitecek? Yorumlarınızı bekliyoruz!

(*House’un ilk bölümünün ismidir.)

Çeviri: Nisan Benzergil

Kaynak: Divxplanet ( http://divxplanet.com/icerik/80/ )

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close