Sahipleri 27 Şubat Pazar gecesi Anne Hattaway ve James Franco sunuculuğuyla açıklanacak Oscar ödüllerinin adayları belli oldu:

En iyi film adayları:
127 Hours (2010)
Black Swan (2010)
The Fighter (2010)
Inception (2010)
The Kids Are All Right (2010)
The King’s Speech (2010)
The Social Network (2010)
Toy Story 3 (2010)
True Grit (2010)
Winter’s Bone (2010)

En İyi Erkek Oyuncu:
Javier Bardem for Biutiful (2010)
Jeff Bridges for True Grit (2010)
Jesse Eisenberg for The Social Network (2010)
Colin Firth for The King’s Speech (2010)
James Franco for 127 Hours (2010)

En iyi Kadın oyuncu:
Annette Bening for The Kids Are All Right (2010)
Nicole Kidman for Rabbit Hole (2010)
Jennifer Lawrence for Winter’s Bone (2010)
Natalie Portman for Black Swan (2010)
Michelle Williams for Blue Valentine (2010)

En iyi Yardımcı Erkek oyuncu:
Christian Bale for The Fighter (2010)
John Hawkes for Winter’s Bone (2010)
Jeremy Renner for The Town (2010)
Mark Ruffalo for The Kids Are All Right (2010)
Geoffrey Rush for The King’s Speech (2010)

En iyi Yardımcı Kadın oyuncu:
Amy Adams for The Fighter (2010)
Helena Bonham Carter for The King’s Speech (2010)
Melissa Leo for The Fighter (2010)
Hailee Steinfeld for True Grit (2010)
Jacki Weaver for Animal Kingdom (2010)

En iyi Yönetmen:
Darren Aronofsky for Black Swan (2010)
Ethan Coen, Joel Coen for True Grit (2010)
David Fincher for The Social Network (2010)
Tom Hooper for The King’s Speech (2010)
David O. Russell for The Fighter (2010)

En İyi Özgün Senaryo:
Another Year (2010): Mike Leigh
The Fighter (2010): Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
Inception (2010): Christopher Nolan
The Kids Are All Right (2010): Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg
The King’s Speech (2010): David Seidler

En İyi Uyarlama Senaryo:
127 Hours (2010): Danny Boyle, Simon Beaufoy
Toy Story 3 (2010): Michael Arndt, John Lasseter, Andrew Stanton, Lee Unkrich
True Grit (2010): Joel Coen, Ethan Coen
Winter’s Bone (2010): Debra Granik, Anne Rosellini
The Social Network (2010) Aaron Sorkin

En İyi Animasyon:
How to Train Your Dragon (2010)
The Illusionist (2010)
Toy Story 3 (2010)

En İyi Sinematografi:
Black Swan (2010): Matthew Libatique
Inception (2010) Wally Pfister
The King’s Speech (2010): Danny Cohen
The Social Network (2010) Jeff Cronenweth
True Grit (2010) Roger Deakins

En İyi Kurgu:
Black Swan (2010) Andrew Weisblum
The Fighter (2010) Pamela Martin
The King’s Speech (2010) Tariq Anwar
127 Hours (2010 Jon Harris
The Social Network (2010) Angus Wall and Kirk Baxter

En İyi Sanat Yönetmenliği:
Alice in Wonderland (2010, Robert Stromberg , Karen O’Hara
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 (2010), Stuart Craig , Stephenie McMillan
Inception (2010), Guy Hendrix Dyas (Production Design), Larry Dias and Doug Mowat
The King’s Speech (2010), Eve Stewart (Production Design), Judy Farr
True Grit (2010), Jess Gonchor (Production Design), Nancy Haigh

En İyi Kostüm:
Alice in Wonderland (2010) Colleen Atwood
I Am Love (2010) Antonella Cannarozzi
The King’s Speech (2010) Jenny Beavan
The Tempest (2010) Sandy Powell
True Grit (2010) Mary Zophres

En İyi Makyaj:
Barney’s Version (2010)
The Way Back (2010)
The Wolfman (2010)

En İyi Film Müziği:
How to Train Your Dragon (2010) John Powell
Inception (2010) Hans Zimmer
The King’s Speech (2010) Alexandre Desplat
127 Hours (2010) A.R. Rahman
The Social Network (2010) Trent Reznor and Atticus Ross

En İyi Orijinal Şarkı :
Coming Home from Country Strong (2010) Music and Lyric by Tom Douglas, Troy Verges and Hillary Lindsey
I See the Light from Tangled (2010) Music by Alan Menken Lyric by Glenn Slater
If I Rise from 127 Hours (2010) Music by A.R. Rahman Lyric by Dido and Rollo Armstrong
We Belong Together from Toy Story 3 (2010) Music and Lyric by Randy Newman

En İyi Ses Miksajı:
Inception (2010) Lora Hirschberg, Gary A. Rizzo and Ed Novick
The King’s Speech (2010) Paul Hamblin, Martin Jensen and John Midgley
Salt (2010) Jeffrey J. Haboush, Greg P. Russell, Scott Millan and William Sarokin
The Social Network (2010 Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick and Mark Weingarten
True Grit (2010) Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff and Peter F. Kurland

En İyi Ses Kurgusu:
Inception (2010) Richard King
Toy Story 3 (2010) Tom Myers and Michael Silvers
Tron: Legacy (2010) Gwendolyn Yates Whittle and Addison Teague
True Grit (2010) Skip Lievsay and Craig Berkey
Unstoppable (2010) Mark P. Stoeckinger

Görsel Efekt dalındaki adaylar:
Alice in Wonderland (2010) Ken Ralston, David Schaub, Carey Villegas and Sean Phillips
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 (2010) Tim Burke, John Richardson, Christian Manz and Nicolas Aithadi
Hereafter (2010) Michael Owens, Bryan Grill, Stephan Trojanski and Joe Farrell
Inception (2010) Paul Franklin, Chris Corbould, Andrew Lockley and Peter Bebb
Iron Man 2 (2010) Janek Sirrs, Ben Snow, Ged Wright and Daniel Sudick

Yabancı dilde en iyi film:
Biutiful (2010): Alejandro González Iñárritu(Mexico)
Dogtooth (2009): Giorgos Lanthimos(Greece)
In a Better World (2010): Susanne Bier(Denmark)
Incendies (2010): Denis Villeneuve(Canada)
Outside the Law (2010): Rachid Bouchareb(Algeria)

En İyi Belgesel:
Exit through the Gift Shop (Producers Distribution Agency) Banksy and Jaimie D’Cruz A Paranoid Pictures Production
Gasland Josh Fox and Trish Adlesic A Gasland Production
Inside Job (Sony Pictures Classics) Charles Ferguson and Audrey Marrs A Representational Pictures Production
Restrepo (National Geographic Entertainment) Tim Hetherington and Sebastian Junger An Outpost Films Production
Waste Land Lucy Walker and Angus Aynsley (Arthouse Films) An Almega Projects Production

Kısa Metraj en iyi belgesel:
Killing in the Name Nominees to be determined A Moxie Firecracker Films Production
Poster Girl Nominees to be determined A Portrayal Films Production
Strangers No More Karen Goodman and Kirk Simon A Simon & Goodman Picture Company Production
Sun Come Up Jennifer Redfearn and Tim Metzger A Sun Come Up Production
The Warriors of Qiugang Ruby Yang and Thomas Lennon A Thomas Lennon Films Production

Kısa metraj en iyi film: Animasyon:
Day & Night (2010) A Pixar Animation Studios Production Teddy Newton
The Gruffalo (2010) Jakob Schuh and Max Lang
Let’s Pollute (2010) Geefwee Boedoe
The Lost Thing (2010) A Passion Pictures Australia Production Shaun Tan and Andrew Ruhemann
Madagascar, carnet de voyage (2010) A Sacrebleu Production Bastien Dubois

Kısa metraj en iyi film:
The Confession (National Film and Television School) A National Film and Television School Production Tanel Toom
The Crush (Network Ireland Television) A Purdy Pictures Production Michael Creagh
God of Love A Luke Matheny Production Luke Matheny
Na Wewe (Premium Films) A CUT! Production Ivan Goldschmidt
Wish 143 A Swing and Shift Films/Union Pictures Production Ian Barnes and Samantha Waite