Aksiyon (Action)Animasyon (Animation)Komedi (Comedy)

Megamind

En iyi kötü adam Megamind, dün Türkiye’nin seçkin sinemalarında gösterime girdi. Ben de filmi dün izleme fırsatı buldum. Sana da bu vesileyle anlatayım. Özellikle son yıllarda, artık gelişen animasyon tekniklerini de iyice sindiren sinema yapımcıları, aman her şeyi gerçeğine en yakın şekilde yapalım, animasyonda çığır açalım vaktinin geçtiğinin farkına vardılar ki artık 10 numara senaryolarla kalbur üstü filmlerle iyi gişe hasılatı yakalamaya başladılar. Özellikle Pixar ve Disney’in bu tarzdaki hiçbir filmini kaçırmayın derim.

Filmimize dönelim. Film, uzaydan gelen ve dünyalılara göre olağanüstü güçlere sahip iki kişinin savaşı ve dünyanın buna tanıklığını konu almakta. Kötü adamımız Megamind, iyi olan Metro Man’in aksine inanılmaz bir dehaya sahip ama uçmak, gözlerden lazer ışını yollamak ya da fiziksel olarak inanılmaz güçlerden yoksun olduğundan, küçüklüğünden, olayların geliştiği olgun yaşlarına kadar hep dışlanır asosyal bir dahi olarak kendi doğrusunu aramaya koyulur.Sonra fark eder ki başarılı olduğu tek şey aslında kötü olmak. Böylece iki süper uzaylı arasında amansız bir mücadele başlar. Taa ki Metro Man’in criptoniti olan bakır yüzünden zayıflayıp Megamind’ın onu kelimenin tam anlamıyla yok edişine kadar mücadele devam eder. Yok olan Metro Man’dan sonra Megamind fark eder ki rakip olacak bir süper güç olmayınca kendi dehasının da bir anlamı kalmamıştır. O sırada kendi süper kahramanını yaratma fikri, filmin yeni serüveni olur. Ama işler  genel bir klişe de olsa planlandığı gibi gitmez.  Kahraman olması beklenen yeni Metro Man klonu, insanı arzuların tutsağı olacaktır. İşleri iyice batıran Megamind için yeni hedef, işleri yoluna sokmaktır. Bundan sonrasını da ağır spoiler içerdiğinden izleyicilere bırakmak istiyorum. Washington DC Area Film Critics Association ödülünü alan bu filmi izlemenizi öneriyorum.

Not: Filmi orjinal dilinde izleyeceklere de bildirmiş olayım; Megamind’ı Will Ferrell, Metro Man’i ise Brad Pitt seslendirmekte.

Megamind (2010)
Megamind poster Rating: 7.3/10 (176,604 votes)
Director: Tom McGrath
Writer: Alan Schoolcraft, Brent Simons
Stars: Will Ferrell, Brad Pitt, Tina Fey, Jonah Hill
Runtime: 95 min
Rated: PG
Genre: Animation, Action, Comedy
Released: 05 Nov 2010
Plot: The supervillain Megamind finally defeats his nemesis, the superhero Metro Man. But without a hero, he loses all purpose and must find new meaning to his life.

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

3 Yorum

 1. “advent children” filmini izlemediysen mutlaka izle murat ( en iyi ihtimalle ingilizce alt yazılısını bulursun ) belki film hakkında bilgin vardır ama bilmeyenler için söyleyeyim; filmin senaryosu efsane oyun serisi “Final Fantasy” nin efsane sayısı, 3D oyunların ilki olan 7. oyunun senaryosuna dayanmaktadır.

  bunu izlemeni istememin nedeni animasyonlarda gerçeklik hakkındaki görüşünün değişmesini istememdir 😉

  bide trailer verelim tam olsun
  http://www.youtube.com/watch?v=MvkhALO49X0

  ayrıca filmin 2005 yapımı olduğunu bilmenizde fayda var diye düşünüyorum

 2. @serdar
  final fantasy’i vakti zamanında salyalarını sile sile izleyen birisi olarak “advent children”ı izlenecekler listeme ekliyorum. önerin için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close