Aksiyon (Action)DiziDram (Drama)Film İncelemeleriKomedi (Comedy)

The Last Man on Earth

Sitede çok fazla dizi tavsiyesinde bulunmuyorum. Zaten çok fazla dizi izleyen birisi de olmadığım için gelişmeleri bir adım geriden takip etmenin keyfini sürüyorum. Beğenilen dizi tavsiyelerini alıp, zevkine güvendiğim izleyicilerin onayından geçen eserleri takip etmek zaman kayıplarının önüne geçen şahane bir fırsata dönüşüyor. Ben de buna benzer bir tavsiyeyi, “acaba bu aralar hangi diziyi izlesek” diyenler için vermek istiyorum.

Öncelikle dizimiz, öyle vurdulu-kırdılı, teorilerin havada uçuştuğu bir dizi değil. Aksine oldukça komik, sizi günün stresinden uzaklaştıracak eğlenceli bir yapım. Fikrin ana teması da “ya öyle olsaydı” fikirlerinden ileri geliyor.

Öyle bir dünya düşünün ki, bir hastalık yüzünden dünyada hiç canlı kalmasın. Hastalığa bir tek sizin bağışıklığınız olsaydı, yaşayacağınız dünya sizin cennetiniz mi olurdu cehenneminiz mi? Bir sonraki paragrafa geçmeden önce bunu detaylıca bir düşünün derim. Mesela yemek konusunu nasıl çözerdiniz? Yakıtı nasıl bulmayı planlardınız? Yakıtların da belirli bir saklama sürelerinin olduğunu öğrendiğinizdeki tepkiniz ne olurdu? Hastalıklara karşı nasıl ayakta durmayı düşünürdünüz? Herhangi bir eve geçtiktek sonra akmayan sular için nasıl bir çözüm düşünürdünüz? Bunları yaşayacakmış gibi düşünün istiyorum.

İşte böyle bir ana çerçeve etrafından yazılmış oldukça eğlenceli bir senaryosu olan dizimizin baş rolündeki Phil Miller (Will Forte), ilk başta kendisi gibi bağışıklığa sahip insanları aramak için yola koyuluyor. Eline geçen her tabelaya, kendisi gibi şehir şehir dolaşanlar vardır diyerekten o şehirde birilerinin hayatta olduğunu yazıyor, F16’larla markete gidip konserve bulmaya çalışıyor…

Hiç abartılmadan aktarılan olaylar örgüsünden gerçek üstü hiçbir şey yok. Sıradan birisi olan Phil, hayatta kalabilmek için elinden gelenleri yaparken, aslında hayatta kalmak için ne kadar az şey bildiğinin farkına varıyor. Bir süre sonra yaşamak için sebep aradığı sırada kendisinden sonraki ilk canlıyı -hatta kadını- bulduğu için tekrar yaşam sevgisiyle dolup taşan Phil, bu maceraya eşiyle birlikte devam edecektir ama olaylar bir türlü onun istediği gibi ilerlemeyecektir.

Bize de bu eğlenceli talihsizlikler serüveni 2 sezon boyunca maalesef düzensiz aralıklarla yayınlandı. Yakın zamanda 3. sezonuna da başlandı ama 21 dakikalık bu diziyi haftanın belirli günlerinde, saati geldiği zaman izlerim diyorsanız, esnek yayın saatlerine şimdiden kendinizi hazırlayın derim. Konusu ilginizi çekiyorsa bir şekilde dizinin 1. sezonundan birkaç bölümü bulup izlemenizi tavsiye ederim. Size dünyanın sırrını vermeyecek ama 21 dakikalığına sizi kendi dünyasına almayı başaracağına kefil olurum.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

The Last Man on Earth (2015–)
The Last Man on Earth poster Rating: 7.4/10 (36,321 votes)
Director: N/A
Writer: Will Forte
Stars: Will Forte, Kristen Schaal, January Jones, Mel Rodriguez
Runtime: 22 min
Rated: TV-14
Genre: Action, Comedy, Drama
Released: 01 Mar 2015
Plot: Almost two years after a virus wiped out most of the human race, Phil Miller only wishes for some company, but soon gets more than he bargained for when that company shows up in the form of other survivors.

Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buna da bakın!

Close
Close
Close