Aile Filmi (Family)Dram (Drama)

Kalpleri Isıtan Bir Film: Wonder

Uzun zamandır izlediğim en tatlı filmi yazacağım size. Wonder. Yani Mucize. Film 2017 yapımı ve aynı adlı romandan uyarlama, başrollerde Julia Roberts ve Owen Wilson var. Ancak onlar esas karakter değil. Filmin neredeyse esas karakteri yok denebilir. Bir saniye, bir saniye… Sırayla gidelim. (Belki biraz spoiler olabilir, dikkat!)

August (Auigge) Pullman doğuştan yüzünde anomali olan bir çocuktur ve geçirdiği 27 ameliyata rağmen hala normal görünmemektedir. 5. sınıfa kadar annesi evde eğitim verir ancak artık okula gitmesi gerekir. Bütün olay da burada başlar.

Auggie <3

Çocuklar her zaman zorbadır ve okul her zaman iğrençtir. Hele de küçük Auggie gibi sıradan olmayan biriyseniz topluluk içine çıkmak daha zor olur. Bu yüzden uzay meraklısı Auggie, dışarıda hep uzay kaskıyla dolaşır.

Filmi az çok tahmin edebilirsiniz. Auggie’nin okula alışma süreci, arkadaşlarının onunla dalga geçmesi, arkadaşlık kuramaması ama sonra birilerinin ona gerçekten bakması ve güzel gidişatın başlaması… Çoğu zaman gözyaşlarım burnumun ucunda durdu. Gerçekten tahmin ettiğiniz gibi oluyor her şey, hiç sürpriz yok ama yine de çok güzel.

Ama benim için filmin çok güzel bir tarafı vardı ki sırf onun için yazmak istedim. Filmi sadece Auggie’nin olduğu yerden çekmemişler. Sadece onun yaşadığı zorbalığı ve zorluğu anlatmıyor film. Ara ara başka karakterleri de eksenine alıyor ve gidişatı onlar açısından da anlatıyor. Böylece hikayenin birden fazla tarafını görebiliyorsunuz. Zira hayattaki her şey Auggie ile ilgili değil!

Biliyorum kısa bir yazı oldu ama bu tatlı filmi es geçmek istemedim. Son olarak, Auggie sen gerçek bir mucizesin! Herkes için, hepimiz için…

**Notun dibi: Auggie karakterini canlandıran Jacob Tremblay’ın yüzünün gerçek hayatta nasıl olduğunu merak edenler için geliyor; hayır, gerçek hayatta Jacob’ın yüzünde anomali yok.

Etiketler
Daha Fazla

remyener

EYLENİYOR KENDİ BAŞINA.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Close