Dram (Drama)Film İncelemeleriKomedi (Comedy)

Her Şey Çok Güzel Olacak

Şu sıralar site için ana sayfada görüntülenmek üzere replikleri topladığım bir veritabanı üzerine çalışıyorum. Replikleri kontrol ederken fark ettim ki Her Şey Çok Güzel Olacak için neredeyse tüm senaryoyu eklemişim desem yalan olmaz sanırım. Bu da filmi ne kadar beğendiğimi anlatmama yardımcı olur sanırım. 1998’de gösterime giren film, Cem Yılmaz’ın ilk filmi özelliğini de taşımakta. Bana göre harika bir performans sergileyen Cem Yılmaz, hemizin hayatında mutlaka bir defa denk geldiğimiz Altan Çamlı karakterini canlandırmıştı.

Her işi batıran, dalavere dışında bir işe kafa yormayan ve herkesin diline bu düzenbazlıkla pelesenk olan Altan’ın hayatında doğru giden hiçbir şey yoktur. İşsizdir, karısı onu arkadaşıyla aldatır, abisiyle 2 sene 4 aydır görüşmemiştir, yalnız yaşayan babasını ziyaret etmez gibi uzayıp giden saçma bir hayatı vardır. Bar açma hayaliyle kendini avutan Altan, bir gün bir fast food restoranında bir yanlış anlama sonrası abisi için kavgaya karışır ve kafasına kola şişesini yedikten sonra abisinin çalıştığı ecza deposunu görür. Ecza deposu demek, Altan için ilaçların yarın fiyatına satılacağı bir darphaneden başka bir şey değildir. Tabii kardeşinin ne mal olduğunu bile Nuri (Mazhar Alanson), Altan’ın kafasına pansuman yaptıktan sonra direk onu postalamak ister ama zehir bir defa Altan’ın kanına işlemiştir. Adı Hüseyin olan ilaçların peşine düşen Altan, birbirini takip edecek olayla zincirine abisi Nuri’yi de dahil ettikten sonra müthiş bir yol hikayesi onları bekler.

Komedi ve dramın harika bir şekilde harmanlandığı bu film için normalde daha uzun yazmayı planlarken, filmin yapımcısı Fima-Cass‘ın Youtube kanalına denk gelince, film hakkında uzun uzadıya yazmaktan vazgeçtim çünkü sağ olsunlar filmin tamamını (1 saat 43 dakika) yüksek çözünürlükle (HD) olarak yayınlamışlar. Ali Baba ve 7 Cüceler iyi mi kötü tartışması bir yana dursun, bize ustalara saygı kuşağı babında filmi bir daha izlemek düşer.

Herkese iyi seyirler!

https://www.youtube.com/watch?v=fLX4YW2Tefc

Everything's Gonna Be Great (1998)
Everything's Gonna Be Great poster Rating: 8.2/10 (12,029 votes)
Director: Ömer Vargi
Writer: Hakan Haksun, Ömer Vargi, Cem Yilmaz
Stars: Cem Yilmaz, Mazhar Alanson, Ceyda Düvenci, Selim Nasit
Runtime: 107 min
Rated: N/A
Genre: Comedy, Drama
Released: 27 Nov 1998
Plot: When Altan swipes prescription drugs from his brother Nuri's pharmacy, they soon find themselves on a dangerous but funny road trip to get rid of the stuff and escape the mafiosi Altan ...
Etiketler
Daha Fazla

Murat

Murat, film arşivi meraklısı, sinema aşığı ve geek. Film izlemekten keyif alıyor ve keyif aldığı bir şey hakkında yazmaktan mutlu oluyor.

Bir Yorum

  1. Filmin baht döngüsü Osman rolündeki oyuncunun telefonda verdiği bilgiyle evriliyor ve final sürprizli bir finalle örülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Buna da bakın!

Close
Close
Close